15.06.2018

Προκήρυξη ἀρχαιρεσιῶν γιὰ τὴν ἀνάδειξη φοιτητικῶν ἐκπροσώπων στὰ ὄργανα συνδιοίκησης τοῦ Τμήματος Θεολογίας τοῦ Ε.Κ.Π.Α. ἀκαδ. ἔτους 2018-19

Παρασκευή 22 και Δευτέρα 25.06.18, ώρα 12:00-15:00 στο Γραφείο του Μ.Φ.Θ.Σ.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Προκηρύσσονται ἀρχαιρεσίες γιὰ τὴν ἀνάδειξη τῶν ἐκπροσώπων τῶν φοιτητῶν στὰ ὄργανα συνδιοίκησης τοῦ Τμήματος Θεολογίας τῆς Θεολογικῆς Σχολῆς τοῦ Ἐθνικοῦ καὶ Καποδιστριακοῦ Πανεπιστημίου Ἀθηνῶν γιὰ τὸ ἀκαδημαϊκὸ ἔτος  2018-19, σύμφωνα μὲ τὰ ἄρθρα 2α,β, 21.1γ, 26.1γ τοῦ ν. 4485/2017 «Ὀργάνωση καὶ λειτουργία τῆς ἀνώτατης ἐκπαίδευσης, ρυθμίσεις γιὰ τὴν ἔρευνα καὶ ἄλλες διατάξεις», καθὼς καὶ τὴ σχετικὴ κείμενη νομοθεσία.

- Διαθέσιμες θέσεις ἐκπροσώπησης φοιτητῶν:
(α) Ἐκπρόσωπος στὴ Συνέλευση τοῦ Τμήματος μὲ τὸν Ἀναπληρωτή του
(β) Ἐκπρόσωπος στὸν Ἑρμηνευτικὸ Τομέα μὲ τὸν Ἀναπληρωτή του
(γ) Ἐκπρόσωπος στὸν Ἱστορικὸ Τομέα μὲ τὸν Ἀναπληρωτή του
(δ) Ἐκπρόσωπος στὸν Τομέα Πατερικῶν Σπουδῶν, Ἱστορίας Δογμάτων καὶ Συμβολικῆς μὲ τὸν Ἀναπληρωτή του
(ε) Ἐκπρόσωπος στὸν Τομέα Συστηματικῆς Θεολογίας μὲ τὸν Ἀναπληρωτή του

Οἱ ἀρχαιρεσίες θὰ διεξαχθοῦν στὸ Γραφεῖο τοῦ Μ.Φ.Θ.Σ., Κτήριο Θεολογικῆς Σχολῆς, Πανεπιστημιούπολη Ε.Κ.Π.Α., Ἄνω Ἰλίσια (β´ ὄροφος πρὶν τὴ Βιβλιοθήκη), σύμφωνα μὲ τὸ ἀκόλουθο πρόγραμμα:

- Παρασκεύη 22 Ἰουνίου, ὥρα  12:00-15:00 (ἀρχικὴ ἡμερομηνία).
- Δευτέρα 25 Ἰουνίου ὥρα 12:00-15:00 (τελικὴ ἡμερομηνία, γιὰ τὴν περίπτωση μὴ ὕπαρξης ἀπαρτίας κατὰ τὴν πρώτη ἐκλογικὴ φάση).

Οἱ ὑποψηφιότητες κατατίθενται ἀποκλειστικὰ σὲ ἠλεκτρονικὴ μορφὴ στὴ διεύθυνση ἠλεκτρονικοῦ ταχυδρομείου theology.nkua[at]gmail[dot]com, μαζὶ μὲ ἀποστολὴ βιογραφικοῦ, ἀπὸ Παρασκεύη 15.06.18 ἕως καὶ Πέμπτη 21.06.18. Ἡ δήλωση  ὑποβολῆς ὑποψηφιότητας εἶναι διαθέσιμη στὴν ἐπίσημη ἰστοσελίδα τοῦ Μ.Φ.Θ.Σ. http://postgraduates.theol.uoa.gr/ .

- Δήλωση ὑποβολῆς ὑποψηφιότητας: https://goo.gl/iPHvey

Κατὰ τὴν ἡμέρα τῶν ἀρχαιρεσιῶν οἱ φοιτητὲς θὰ πρέπει νὰ ἔχουν ὑποχρεωτικὰ μαζί τους τὴν ἀκαδημαϊκή τους ταυτότητα ἢ κάποιο συναφὲς ἐπίσημο πιστοποιητικό.

Ἡ Ἐφορευτικὴ Ἐπιτροπὴ*

* Τὸ πρωτότυπο του ἐγγράφου τηρεῖται στὴ Γραμματεία του Μ.Φ.Θ.Σ.