24.05.2015

' Ο καταλύτης της αγχωτικής νευρώσεως' | Εκδήλωση ΜΦΘΣ

Ομιλία του Πανοσ. Αρχιμ. π. Κυρίλλου Κωστοπούλου, Ιεροκήρυκα Ι.Μ. Πατρών. Τετάρτη 03 Ιουνίου 2015, ώρα 20:00 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Φ.Σ. "Παρνασσός".

Μεταπτυχιακὸς Φοιτητικὸς Θεολογικὸς Σύνδεσμος καὶ ὁ Φιλολογικὸς Σύλλογος «Παρνασσὸς» διοργανώνουν τὴν Τετάρτη 3 Ἰουνίου 2015 καὶ ὥρα 20:00, ἐκδήλωση μὲ ὁμιλητὴ τὸν Πανοσιολογιώτατο Ἀρχιμανδρίτη π. Κύριλλο Κωστόπουλο, Ἱεροκήρυκα τῆς Ἱ. Μ. Πατρῶν καὶ Διδάκτορα Θεολογίας, μὲ θέμα: «Ὁ καταλύτης τῆς ἀγχωτικῆς νευρώσεως», ἡ ὁποία θὰ πραγματοποιηθεῖ στὴν αἴθουσα ἐκδηλώσεων τοῦ Φ. Σ. «Παρνασσός» (πλατεῖα Ἁγ. Γεωργίου Καρύτση 8, Ἀθήνα).

Τὴν ἐκδήλωση θὰ προσφωνήσει ὁ Πρόεδρος τοῦ Φ. Σ. «Παρνασσός» κ. Ἐμμανουὴλ Μικρογιαννάκης, Καθηγητὴς Πανεπιστημίου Ἀθηνῶν καὶ θὰ πλαισιώσει τμῆμα τῆς Χορωδίας τῆς Πανελληνίου Ἑνώσεως Προασπιστῶν τῆς Ἐθνικῆς Μουσικῆς «Οἱ Ὑπέρμαχοι» μὲ Χοράρχη τὸν Ἄρχοντα Ὑμνωδὸ τῆς Μ.τ.Χ.Ε. κ. Γεώργιο Χατζηχρόνογλου.

Εἴσοδος ἐλεύθερη.

- Πρόσκληση

- Πρόγραμμα

- Αφίσα