27.01.2016

Λεύκωμα: Κοπή Βασιλόπιτας 2016 Μεταπτυχιακού Φοιτητικού Θεολογικού Συνδέσμου

Τρίτη 26η Ιανούαριου 2016, στο μουσικό μεζεδοπωλείο «Διά Ταύτα».

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η κοπή της Πρωτοχρονιάτικης Πίτας του Μ.Φ.Θ.Σ. την 26η Ιανούαριου 2016, στο μουσικό μεζεδοπωλείο «Διά Ταύτα».

Είσοδος στο λεύκωμα

Την πίτα ευλόγησαν ο Πανοσιολογιώτατος Αρχιμ. π. Θεολόγος Σαμαράς και ο Αιδεσιμολογιώτατος Πρεσβύτερος π. Βασίλειος Νικολόπουλος. Η πρόεδρος του συλλόγου Ελένη Κατσαρά, ευχήθηκε σε όλους Καλή και Ευλογημένη Χρονιά, καλωσόρισε τους πρωτοετείς Μεταπτυχιακούς Φοιτητές και τους παρότρυνε να συνεχίσουν το έργο του Συνδέσμου.

Τυχερός της βραδιάς ήταν ο Λέκτωρ της Σχολής μας κ. Ιωάννης Παναγιωτόπουλος, ο οποίος και κέρδισε το φλουρί. Ο Σύνδεσμος μας τον ευχαριστεί θερμά για την παρουσία του και την αμέριστη στήριξη του στο έργο μας, του εύχεται Καλή Χρονιά, προσωπική ευημερία και ακαδημαϊκή επιτυχία.

Ευχαριστούμε για την θερμή ανταπόκριση όλων σας και ευχόμαστε Καλή και Ευλόγημενη Χρονιά.

Για το Διοικητικό Συμβούλιο

η Γενική Γραμματέας