06.03.2017

Κάλεσμα κοινωνικής αλληλεγγύης από τον Θεολογικό Φοιτητικό Μεταπτυχιακό Σύνδεσμο

Συμμετοχή: έως και Τετάρτη 29 Μαρτίου 2017

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

Τα τελευταία χρόνια, με τη διόγκωση της οικονομικής κρίσης, η Εκκλησία έχει σταθεί αρωγός στους λιγότερο τυχερούς συμπολίτες μας μέσω των συσσιτίων που διοργανώνουν οι ενορίες της, μεταξύ άλλων.

Στα πλαίσια της φιλανθρωπικής του δράσης ο Μεταπτυχιακός Φοιτητικός Θεολογικός Σύνδεσμος, διοργανώνει δράση συλλογής τροφίμων, τα οποία θα διανεμηθούν σε ενορίες οι οποίες καθημερινά προσφέρουν εκατοντάδες γεύματα για την εξασφάλιση μίας αξιοπρεπούς διαβίωσης για πολλούς συνανθρώπους μας.

Για το λόγο αυτό, παρακαλείστε θερμά, αν επιθυμείτε, να προσφέρετε ό,τι μπορείτε από τα παρακάτω:

ΤΡΟΦΙΜΑ ΜΑΚΡΑΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ:

-Ελαιόλαδο & ηλιέλαιο
-Ζυμαρικά
-Ρύζι
-Όσπρια
-Ζάχαρη
-Αλεύρι
-Κονσέρβες τόνου
-Μπαχαρικά (αλάτι, πιπέρι, ρίγανη, δυόσμο, δάφνη, κανέλα, κλπ)

*Υπάρχει ακόμη η δυνατότητα για διατήρηση ειδών ψυγείου και κατάψυξης, αλλά και φρέσκων φρούτων, λαχανικών και κρεατικών, (κατόπιν συνεννόησης) με άμεση παράδοση στα συσσίτια.

Τα τρόφιμα θα παραδίδονται ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ και ώρες 12:00-14:00 στα γραφεία του Μεταπτυχιακού Φοιτητικού Θεολογικού Συνδέσμου (Θεολογική Σχολή Αθηνών, 3ος όροφος).

Καταληκτική ημερομηνία παράδοσης τροφίμων είναι η Τετάρτη 29 Μαρτίου 2017.

Με τιμή,

Το Διοικητικό Συμβούλιο