25.05.2015

«Εικόνα,Ανεικονική Τέχνη στη ζωή της Εκκλησίας και στα Θρησκεύματα»

Ύδρα, 2-5 Ιουλίου 2015. Συνεδριακό κέντρο Ιερού Ναού της Παναγίας της Φανερωμένης.

Δελτίο Τύπου

Ο Μεταπτυχιακός Φοιτητικός Θεολογικός Σύνδεσμος θα πραγματοποιήσει το Κ' Ετήσιο Συνέδριο για το τρέχον ακαδημαικό έτος (2014-2015), με τίτλο «Εικόνα,Ανεικονική Τέχνη στη ζωή της Εκκλησίας και στα Θρησκεύματα», θα λάβει χώρα στις 2-3-4-5 Ιουλίου 2015 (άφιξη/εγκατάσταση στα ξενοδοχεία την Πέμπτη 2 Ιουλίου ) στο συνεδριακό κέντρο του καθεδρικού Ιερού Ναού της Παναγίας της Φανερωμένης στην Ύδρα (http://sinedriako.blogspot.gr/).

Όσοι επιθυμούν να συμμετάσχουν ως εισηγητές, θα πρέπει να γνωστοποιήσουν το ενδιαφέρον τους, καθώς και το θέμα της εισηγήσεώς τους, έως τις 15 Ιουνίου σε κάποιο από τα μέλη του ΔΣ του ΜΦΘΣ ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Συλλόγου (mfths@theol.uoa.gr) ή (στο τηλ.6940834078).

Έως τις 20 Iουνίου 2015 , όσοι θα έχουν δηλώσει συμμετοχή για εισηγητές, θα πρέπει να μας αποστείλουν το κείμενο της εισηγήσεώς τους σε μορφή αρχείου word, ώστε να προωθηθεί στην απαρτιζόμενη από καθηγητές της Σχολής μας Επιστημονική Επιτροπή του Συνεδρίου.

Γιὰ τὸ Διοικητικὸ Συμβούλιο
ἡ Γενικὴ Γραμματέας