10.03.2016

«Εικόνα, Ανεικονική Τέχνη στη ζωή της Εκκλησίας και στα Θρησκεύματα» | Κ' Συνέδριο ΜΦΘΣ

26-27-28-29 Mαϊου 2016 στο Συνεδριακό Κέντρο του Καθεδρικού, Iερού Ναού της Παναγίας της Φανερωμένης στην Υδρα.

Ο Μεταπτυχιακός Φοιτητικός Θεολογικός Σύνδεσμος θα πραγματοποιήσει το Κ'  Ετήσιο Συνέδριό του για το τρέχον ακαδημαικό έτος (2015-2016) στις 26-27-28-29 Mαϊου 2016 (άφιξη/εγκατάσταση στα ξενοδοχεία την Πέμπτη 26 Μαϊου) στο  συνεδριακό κέντρο του καθεδρικού Ιερού Ναού της Παναγίας της Φανερωμένης στην Ύδρα (http://sinedriako.blogspot.com/) με θέμα:

«Εικόνα, Ανεικονική Τέχνη στη ζωή της Εκκλησίας και  στα Θρησκεύματα»

- Πρόγραμμα

Αναχώρηση απο Πειραιά Πέμπτη 26 Μαϊου 2016
Έναρξη Συνεδρίου Πέμπτη 26 Μαϊου 2016
Λήξη Συνεδρίου και επιστροφή Κυριακή 29 Μαϊου 2016

Όσοι επιθυμούν να συμμετάσχουν ως εισηγητές, θα πρέπει να γνωστοποιήσουν το ενδιαφέρον τους, καθώς και  το θέμα της εισηγήσεώς τους, έως τις  10 Μαϊου 2016 σε κάποιο από τα μέλη του ΔΣ του ΜΦΘΣ ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Συλλόγου (mfths@theol.uoa.gr) ή (στο τηλ.6973396547).

Λήψη εντύπου αίτησης συμμετοχής (έως 9 Μαϊου) : εδώ (αρχείο word)

Η διαμονή των Συνέδρων θα γίνει σε ξενοδοχειακά καταλύματα από τα οποία το Συνεδριακό Kέντρο του Καθεδρικού του Ιερού Ναού της Παναγίας της Φανερωμένης είναι προσβάσιμο με τα ποδια.
Κόστος : Η συμμετοχή στο Συνέδριο , ( μεταφορά , και λοιπα λειτουργικά έξοδα )ειναι 136 Ευρώ ανά άτομα σε δίκλινο ή τρίκλινο δωμάτιο. Συνολικά προβλέπονται τρεις διανυκτερεύσεις.

Επίσης, θα έχουμε την τιμή και την ευλογία προσφερόμενου Πρωινού στο Συνεδριακό Κέντρο του Καθεδρικού του Ιερού Ναού της Παναγίας της Φανερωμένης.

Επικοινωνία :
1. Μήνυμα στην σελίδα του Συλλόγου στο Facebook : "Μεταπτυχιακός Φοιτητικός Θεολογικός Σύνδεσμος" : https://www.facebook.com/postgraduates.theol.uoa.gr?fref=ts
2. Μήνυμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Συλλόγου : mfths[at]theol.uoa[dot]gr
3. Στα τηλέφωνα :6973396547 (Στεφανίδα Τεμερτζιόγλη , Γενική Γραμματέας ΜΦΘΣ)

Σύνδεσμοι:
Πληροφορίες για το Συνεδριακό Κέντρο του Καθεδρικού της Ιεράς Μονής της Παναγίας της Φανερωμένης : sinedriako.blogspot.com

η Γενική Γραμματέας

Τεμερτζιόγλη Στεφανίδα

υπ. Μ.Δ.Ε. Ιστορικών Σπουδών

(Χριστιανικής και Βυζαντινής Αρχαιολογίαςκαί Τέχνης)

- PDF