06.06.2015

Αφιέρωμα: "Ο καταλύτης της αγχωτικής νευρώσεως"

διάλεξη του Πανοσιολογιωτάτου Αρχιμανδρίτου π.Κυρίλλου Κωστοπούλου, Ιεροκήρυκα της Ι.Μ. Πατρών και Διδάκτορα Θεολογίας

Δελτίο Τύπου

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 3 Ιουνίου στην αίθουσα εκδηλώσεων του Φιλολογικού Συλλόγου "Παρνασσός", η διάλεξη του Πανασιολογιωτάτου Αρχιμανδρίτου π.Κυρίλλου Κωστοπούλου, Ιεροκήρυκα της Ι.Μ. Πατρών και Διδάκτορα Θεολογίας, με θέμα: «Ο καταλύτης της αγχωτικής νευρώσεως». Η διάλεξη πραγματοποιήθηκε υπό την αιγίδα του Μεταπτυχιακού Φοιτητικού Θεολογικού Συνδέσμου και του Φιλολογικού Συλλόγου "Παρνασσός".

Η διάλεξη είναι διαθέσιμη στην ιστοσελίδα του intv.gr

Χαιρετισμούς απηύθυναν ο Ελλογιμώτατος και Πρόεδρος του Φιλολογικού Συλλόγου "Παρνασσός" κ.Εμμανουήλ Μικρογιαννάκης, ο Ελλογιμώτατος Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής Αθηνών κ. Μάριος Μπέγζος και η Γενική Γραμματέας του Μ.Φ.Θ.Σ. κ.Ελένη Κατσαρά.

Την εκδήλωση πλαισίωσε τμήμα της Χορωδίας της Πανελληνίου Ενώσεως Προασπιστών της Εθνικής Μουσικής οι "Υπέρμαχοι", με Χοράρχη και Άρχοντα Υμνωδό της Μ.τ.Χ.Ε. κ.Γεώργιο Χατζηχρόνογλου.

Για το Διοικητικό Συμβούλιο
η Γενική Γραμματέας